RMV, kurse falas në matematikë dhe informatikë për nxënës nga i gjithë vendi

INA
INA

16/10/2023

Nga muaji nëntor, nxënësve do t’ju mundësohet kurse online falas në matematikë dhe informatikës, gjegjësisht programim për fillestarët, nga shoqata “Mendje të ndritura”, transmeton Portalb.mk.

Mësimet do të mbahen në fundjavë dhe janë të destinuara për nxënësit nga klasa e katërt deri në klasën e nëntë. Për çdo klasë do të organizohen orë të veçanta.

Pasi klasat do të jenë të disponueshme përmes linqeve të ueb-faqes Mendje të ndritura dhe rrjeteve të tjera sociale, nuk ka asnjë kufizim për numrin e nxënësve që mund të marrin pjesë në orë.

Për kursin e programimit nuk ka kufi moshe dhe mund ta ndjekë kushdo që dëshiron të njohë programimin dhe të mësojë të programojë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blinken cameron shkup

Lavrov ateroi në Shkup, por përpos Blinkenit u larguan edhe Borell dhe Kameron

lavrov bujar osmani

24info: Lavrov kundër Kosovës së pavarur, Osmani u grind me të gjithë për ta sjellë në Shkup

jeton abdullahu flamuri

Flet tetovari që ngriti flamurin kombëtar pranë kishës në Kodrën e Diellit

blinken lavrov

Blinken dhe Lavrov nuk u përpoqën në Shkup, sekretari amerikan u largua për Izrael pa mbërritur kryediplomati rus

Kovacevski

Kovaçevski: Qytetarët nuk e duan izolimin, ashtu siç ndodhi për 11 vjet

shen-naum2-696x466

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

adriatik lapaj

Lapaj: Nuk ndihem mirë që Shqipëria 30 vite s’ka bërë asgjë për shqiptarët e Maqedonisë

Borell

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se përse e dënojmë Rusinë!

borel-kovacevski

Borell porosi partive politike në Maqedoni: Nuk duhet të ketë ndarje për BE-në, miratoni ndryshimet kushtetuese

INFO

NA NDIQ