RMV shqyrton “heqjen e vaksinimit anti-virus” në kufi për refugjatët nga Ukraina

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/03/2022

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në paraqitjen para mediave ka treguar sanksionet të cilat i ka ndërmarrë Maqedonia e Veriut ndaj Rusisë pas sulmit ushtarak në Ukrainë, transmeton TV21.

Thotë se shqyrtohet mundësia që nëse ukrainasit tentojnë të hyjnë në vendin tonë, atëherë do të ofrojnë lehtësime për të njëjtit sa i takon masave anti-Kovid- vaksinimit.

“Nëse paraqiten shtetas tanë në kufi, por edhe ukrainas, të kenë lehtësim të masave anti-Kovid sa i takon vaksinimit”, tha Osmani.

Gjithashtu krijohen ekipe të punës, që në rast se kemi valë të refugjatëve, ajo të kalojë pa pengesa./TV21

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

INFO

NA NDIQ