Robert Levandovski: Tani është momenti për të mos gabuar

INA
INA

05/02/2024

Barcelona mori fitoren e dytë rresht në kampionat, teksa poshti me 3-1 skuadrën e Alaves. Një fitore e rëndësishme kjo për katalanasit që vazhdojnë me rezultatet pozitive. Një nga autorët e golave për blaugranat ishte Robert Levandovski, i cili hapi edhe serinë e golave. Polaku pas ndeshjes do të theksonte se sulmuesit “jetojnë” për të shënuar, megjithatë shtoi se ai vetë nuk e kishte përjetuar keq mungesën e golave për shkak të eksperiencës.
“Për mua si një sulmues është shumë e rëndësishme që të shënoj gola. Kam pasur shumë mundësi, ia dola falë edhe asistimit të Gundogan. Ishte e rëndësishme të fitonim dhe zhvilluam një ndeshje të mirë në të dyja fazat e lojës, si atë mbrojtëse ashtu edhe në atë sulmuese.

Nëse nuk shënon kur mban rolin e sulmuesit është e vështirë, ngarkohesh në aspektin psikologjik. Megjithatë, kur më ndodh të mos shënoj në tre apo katër ndeshje, unë nuk e humbas durimin sepse kam shumë eksperiencë. Kemi edhe tre-katër muaj deri në fundin e sezonit dhe tani është momenti për të mos gabuar, duhet të punojmë dhe të përmirësohemi sepse kemi kualitet”, u shpreh Levandovski

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ