​Roma gjen pasuesin e Mourinhos?

INA
INA

16/01/2024

Pas shkarkimit të Mourinhos, Roma po mendon për zëvendësimin e tij. Ky është një vendim i menduar dhe jo i lidhur me humbjen e fundit ndaj Milanit në kampionat. Ka ende kohë për të ndryshuar kursin. I zgjedhuri për pankinë është Daniele De Rossi dhe në Itali raportohet se në këto orë do të provohet të mbyllet marrëveshja.

Së bashku me De Rossin, në stafin e tij, do të jenë edhe ish-futbollistët Guillermo Giacomazzi dhe Giampiero Pinzi. Duhet të jetë një marrëveshje deri në fund të sezonit me rinovim të lidhur me arritjen e disa rezultateve.

Me fanellën e Giallorossëve, ish-mesfushori bëri mbi 600 paraqitje.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ