Roma largon Mourinhon

INA
INA

16/01/2024

Jose Mourinho nuk është më trajner i Romës.

Mourinho udhëhoqi Romën drejt triumfit në Ligën e Konferencës në Tiranë më 25 maj 2022 dhe në finalen e Ligës së Evropës në Budapest sezonin e shkuar.

“Do të donim ta falënderonim Josen në emër të të gjithë neve në Romë për pasionin dhe përpjekjet e tij që nga ardhja në klub”, kanë thënë krerët e klubit për uebfaqen zyrtare. “Gjithmonë do të kemi kujtime të shkëlqyera nga qëndrimi i tij në Romë, por ne besojmë se ndryshimi i menjëhershëm është në interes të klubit”.

Portugezi 60-vjeçar ishte trajner i Romës nga 4 maji 2021. Në edicionin e sivjetmë, në Serie A, Roma është e nënta në tabelë me 29 pikë pas 20 ndeshjesh.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ