Roma-Lukaku, u bë: belgu pritet të martën për vizitat mjekësore

Picture of ina-online
ina-online

29/08/2023

Lukaku-Roma, u bë. Friedkins dhe Tiago Pinto, në një mision në Londër (Presidenti Dan takoi Ryan dhe menaxherin verdhekuq të dielën), kanë arritur një marrëveshje me Chelsean, i cili do të marrë 5 milionë euro plus bonuse për huazimin e plotë. Një pagë prej 7.5 milionësh është gati për sulmuesin belg.

Negociatat u mbyllën pas katër ditësh bisedime të ngushta. Sulmuesi belg pritet në kryeqytet të martën pasdite me një fluturim privat, i drejtuar direkt nga presidenti Dan Friedkin, i cili do të ulet në “Ciampino” rreth orës 17. Më pas ai do t’i nënshtrohet testeve mjekësore dhe do të nënshkruajë një kontratë vjetore. Tifozët ‘verdhekuq’ ëndërrojnë.

Tre aspekte ishin vendimtare në suksesin e negociatave: marrëdhëniet e mira mes dy pronarëve, të dy amerikanë, prania fizike e të gjithë menaxhmentit të ‘verdhekuq’ dhe hapja e Romelut në uljen e një pjese të pagës së tij, duke pasur parasysh atë në Chelsea ai merrte 11.3 milionë euro dhe në Romë do të fitojë 7.5.

Synimi i Mourinhos do të ishte ta kishte atë në fushë për ndeshjen e së premtes kundër Milanit: belgu nuk është stërvitur për më shumë se një muaj, është e vështirë të ketë minuta në këmbë. Megjithatë, Roma është gati të shpërthejë për të mirëpritur një blerje që një javë më parë dukej vetëm një boutadë, e cila mund të revolucionarizojë të gjithë lojën e Mou-t dhe të krijojë një çift vdekjeprurës me Dybala. Mijëra tifozë të ‘verdhekuqve’ pritet të presin Lukakun në aeroport.

TË FUNDIT
2 orë
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
10 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
11 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
11 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
11 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

ME TE LEXUARA

11 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
18 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
11 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
18 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
10 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 ditë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
17 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

LEXO MË SHUMË

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

INFO

NA NDIQ