Roma në kërkim të një mbrojtësi, dy futbollistë në listën e Giallorosëve

ina-online
ina-online

9 Gusht, 2023

Roma ka shitur qendërmbrojtësin brazilian Roger Ibanez dhe tani është në kërkim të një mbrojtësi të ri.

Giallorosët arritën ta shisnin lojtarin në Al Ahli në Arabinë Saudite duke fituar 28,5 milionë euro plus tre të tjera bonuse.

Por pas largimit të Ibanez, duhet ardhur një tjetër mbrojtës pasi për momentin janë vetëm Chris Smalling, Gianluca Mancini, Evan N’Dicka, Marcos Llorente si dhe Marash Kumbulla që do të mungoj për disa muaj.

Kryeqytetasit italianë janë duke kërkuar angazhimin e një mbrojtësi qendror dhe drejtori Thiago Pinto ka dy emra në listë.

Merih Demiral i Atalantës dhe Oumar Solet i RB Salzburg janë emrat e mbrojtësve në listën e Pintos.

Jose Mourinho i ka bërë të qartë klubit se duhet ta marrin dhe një mbrojtës dhe Roma është në negociata me dy klubet.

Megjithatë verdhekuqtë nuk duan të shpenzojnë më shumë se 20 milionë euro për transferimin e Demiral ose Solet.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich triumfon kundër Man United

arsenal

Fitore e thellë e Arsenalit ndaj PSV Eindhovenit

sevilla

Sevilla barazon në shtëpi me Lensin

napoli

Napoli vuan por triumfon te Braga, Rrahmani u lëndua vetëm pas 13 minutave

INFO

NA NDIQ