Roma nën drejtimin e De Rosit merr fitoren e dytë

INA
INA

30/01/2024

Roma e ka mposhtur Salernitanan si mysafire, duke bërë që Daniele De Rossi të jetë i pari nga gjashtë trajnerët e fundit fiton dy ndeshjet e tij të para në Serie A. Ndeshja e Javës së njëzet e dytë në “Stadio Arechi” është mbyllur me rezultat 2-1.

Derisa në pjesën e parë nuk ka pasur gola, në të dytën janë realizuar tre.

Paulo Dybala (51’) dhe Lorenzo Pellegrini (66’) kanë shënuar golat për romakët, derisa golin e vetëm për vendasit e realizoi Grigoris Kastanos (70’).

Pas kësaj fitore Roma është ngjitur në vendin e pestë, kurse Salernitana mbetet në vendin e fundit të tabelës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

INFO

NA NDIQ