Roma shumë afër ta humbë Dybalan

Picture of ina-online
ina-online

28/06/2023

Sipas Il Corriere dello Sport, klubet saudite po tundojnë Paulo Dybalan larg Romës, me Giallorossët të shqetësuar për humbjen e yllit të tyre duke pasur parasysh klauzolën e tij prej 12 milionë euro.

La Joya ka edhe dy vite në kontratën e tij në Stadio Olimpico, por çdo klub i huaj mund të sigurojë nënshkrimin e tij në verë duke paguar 12 milionë euro.

Argjentinasi gjithashtu ka një klauzolë të vlefshme për klubet e Serie A, por ajo vlen 20 milionë euro dhe Roma mund ta anulojë duke i ofruar lojtarit një kontratë të re me një pagë më të lartë.

Sipas Il Corriere dello Sport, klubet saudite po monitorojnë nga afër Dybalan, megjithëse ende nuk është bërë asnjë qasje formale.

Raportimi bën të ditur se Al-Ahli, i cili së fundmi ka nënshkruar me Kalidou Koulibalyn nga Chelsea dhe është në bisedime me Gennaro Gattuso për t’u bërë trajneri i tyre i ri, po mendon të paguajë klauzolën e lojtarit. Një ofertë me para të mëdha do të tundonte sulmuesin argjentinas i cili do të mbushë 30 vjeç në nëntor.

Roma qartësisht nuk dëshiron të ndahet me sulmuesin e saj gjatë verës, duke pasur parasysh se tashmë është në kërkim të një zëvendësuesi për të lënduarin Tammy Abraham, i cili do të qëndrojë jashtë fushës deri në vitin 2024 me një lëndim të rëndë në gju.

TË FUNDIT
20 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
21 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
21 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
21 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
21 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

ME TE LEXUARA

21 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
21 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
21 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
20 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
23 orë
Shkëndija eliminohet nga Conference League!
22 orë
Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai
21 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

LEXO MË SHUMË

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

morata

Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

shkendija tetoves

Shkëndija eliminohet nga Conference League!

Anglia

Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

INFO

NA NDIQ