Roma siguron Europa League, Juve shkon në Conference League

INA
INA

05/06/2023

Ka përfunduar java e fundit e Seria A për sezonin 2022/2023.

Juventusi mposhti 0-1 në transfertë me një gol të Chiesa duke siguruar vetëm një një vend në Conference League.

Kujtojmë se Juventusit ju zbritën 10 pikë, nëse do t’i kishin bardhezinjtë do të shkonin në Champions League. Ndërkohë, edhe Atalanta do të luajë në Europa League.

Roma fitoi 2-1 në shtëpi ndaj Spezia dhe nga sezoni i ardhshëm do të luajë në Europa League.

Sa i përket mbijetesës, Spezia e siguroi qëndrimin në Serie A edhe pse humbi 2-1 me Romën.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

muller

Muller largohet nga Bajerni, në garë janë 3 klube nga Seria A

Foto: sportsport.mk

Qeveria i miratoi ndryshimet në Ligjin për Sport

inter fiorentina

VIDEO / Fiorentina kalon në çerekfinale mes dramës së penaltive

andrej

Rrëfimi i Pirlos: Firmosa me Realin, ja pse nuk shkova në Madrid

broja

Broja ndalet nga shtylla, feston United! City bie në “Villa Park”

INFO

NA NDIQ