Romansë… dashuri malsore ! (Foto)

INA
INA

13 Shtator, 2023

Romansë… dashuri malsore !

Dikur Dashuria, Nderi, Respekti,Besa ishin vlerat e larta të paprekshme në marrëdhëniet mes çifteve. Ashtu ndërtohej familja dhe ardhmëria e kombit.

Në foto një çift i ri nga Malësia e Mbishkodrës,gruan për dore dhe koburen në brez.

postim nga Eugen Shehu

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ernest

NË SHKUP VJEN NJË STUDIM MË I PLOTË MBI VEPRËN E ERNEST KOLIQIT

nxenesit idrizove shkolla

S’ka zgjidhje për nxënësit shqiptarë të Idrizovës, Stefkovski nuk lëshon pe

driton kuci jusuf zejneli

Rektori i UT-së, Jusuf Zejneli e priti në takim ambasadorin e RMV-së në Norvegji, Driton Kuçi – Shqip

konference ut jusuf

Universiteti i Tetovës mori pjesë në konferencën e Asociacionit të Universiteteve Ballkanike

banjska Jusuf Osmani

Banjska ishte vendbanim shqiptar, manastiri u ngrit mbi themelet e një kishe ilire

Dashnim Hebibi librat

Të nderohet më shumë diaspora shqiptare!

famijari nga shanxhaku armina

Mirsadi nga Sanxhaku: Unë dhe familja ime jemi shqiptarë, gjyshi im mbante plisin deri në vdekje

festivali filmit tirane mancevski

“Rrethi nuk është i rrumbullakët”,mirë se erdhe në Tiranë – nderime të mëdha për Mançevskin

UT AZGJ

Thellohet bashkëpunimi mes UT-së dhe AZGJ-së

INFO

NA NDIQ