Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

INA
INA

27/02/2024

Në një intervistë për revistën “FourFourTwo”, ish-futbollisti portugez, Deco, aktualisht pjesë e stafit drejtues të Barcelonës, u vu në pozitë të vështirë pasi iu kërkua të zgjidhte mes Cristiano Ronaldos dhe Messit, dy nga lojtarët më të mirë në botë dhe dy ish-kolegët e ish-mesfushorit të Portos e Barcelonës.

“Shikoni, janë dy lojtarë të ndryshëm”, filloi duke thënë Deco, i cili më pas shpjegoi: “Cristiano Ronaldo ishte një anësor i pastër në fazat e hershme, ai kishte topin dhe mendonte vetëm për të dribluar kundërshtarët e tij. Ai është rritur shumë si lojtar, është bërë “bisha” konkurruese që e kemi parë prej kaq kohësh. E kishte gjithmonë synim të zhvillonte veten në çdo mënyrë të mundshme”.

Lidhur me Messin, krah të cilit Deco luajti te Barcelona, ​​portugezi shprehet: “Messi ka qenë gjithmonë një talent natyral. Ai e përshtati lojën e tij me kalimin e kohës, por mënyra e lëvizjes ka qenë gjithmonë e njëjtë, ndaj është e vështirë të zgjedhësh mes njërit dhe tjetrit”.

Duke thënë këtë, Deco përfundoi: “Bota ideale do të ishte t’i kisha të dy në ekipin tim. Me ta, gjithçka që duhet të bësh ishte të pasosh topin dhe pjesa tjetër ishte e kryer!”/ Supersport

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rosi roma rossi

Roma përgatit kontratën e re për De Rossin

futboll

Man City dhe Chelsea takohen sonte në gjysmëfinale të Kupës FA

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

INFO

NA NDIQ