Ronaldo drejt largimit nga Man.United, ‘Mirror’ zbulon të ardhmen e portugezit

Cristiano Ronaldo mund të kthehet te Real Madrid këtë verë. Kampioni portugez u largua nga Juventus gushtin e kaluar dhe u kthye në Old Trafford për të veshur sërish fanellën e Manchester United. Pesë herë fituesi i ‘Topit të Artë’, megjithatë, mund të largohet nga kampionati anglez pas vetëm një sezoni për një transferim në La Liga dhe më saktë te Real Madrid.

CR7 pati një sezon të mirë me Manchester United, portugezi ka shënuar 23 gola në të gjitha garat, por, pavarësisht golave ​​të tij të rëndësishëm në Premier League dhe Champions League, nuk ka arritur të udhëheqë ekipin e tij drejt pushtimit të ndonjë trofeu.

Paraqitjet e tij me Manchester United, megjithatë, kanë tërhequr vëmendjen e klubit madrilen që po mendon ta rikthejë atë në Santiago Bernabeu. Ish-lojtari i tyre, shpjegon Mirror, do të garantonte më shumë gola në La Liga. Ronaldo nënshkroi një kontratë dyvjeçare pas kthimit të tij në Old Trafford, por e ardhmja e tij, thekson tabloidi britanik, tani është e pasigurt.