Ronaldo e humbet duelin me Messin, fiton PSG

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19 Janar, 2023

Ka përfunduar ndeshja miqësore mes yjeve të Al Hilal e Al Nassri dhe Paris Saint-Germain, ndeshje kjo që njihej ndryshe si dueli mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit.

Ronaldo e ka humbur duelin me Messin, pasi që PSG shënoi fitore me rezultat të ngushtë 5:4 ndaj yjeve të Al Hilal dhe Al Nassrit.

Ronaldo shënoi dy gola në këtë përballje (minuta e 34’ dhe 45+6’), në krahasim me Messin që shënoi vetëm një gol (minuta e 3’).

Ndërkaq, golat e tjerë për Al Nassr e Al Hilal i shënuan Jan Hyun-Soo (minuta e 56’) dhe Anderson Talisca (minuta e 90+4’), kurse te PSG golashënues ishin Marquinhos (minuta e 43’), Ramos (minuta e 53’), Mbappe (minuta e 60’) dhe Ekitike (minuta e 78’). Rezultati final i ndeshjes, 5:4 në favor të PSG-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

benzema

Zbulohet paga marramendëse e Benzemas te Al Ittihad

inzaghi

E pranon Inzaghi: Interi nuk është favorit me Manchester Cityn

Xherdan-Shaqiri

Xherdan Shaqiri – më i miri në radhët e skuadrës amerikane

ronaldo-AL-NASSR

Ronaldo konfirmon se nuk do të largohet nga Al Nassr

Liga e Evropes Europa League

Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin e finales në aeroportin e Budapestit

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

modric_1551712890-6083633

Arabët nuk ndalen, ofertë 120 milionëshe për Modriqin

mesi-paris

Zyrtare: Messi largohet nga PSG

benzema

Benzema vendos të largohet nga Real Madridi

INFO

NA NDIQ