Ronaldo ia siguron Juves fitoren e katërt

0

Cristiano Ronaldo ka shënuar dy gola për fitoren e katërt të Juventusit në sezonin er i në Serie A.

Ai realizoi të dy golat në fitoren 2 me 1 ndaj Sassuolos.

Për Sassuolon shënoi Babacari në minutën e fundit.

Në tabelë, Juve prin me 12 pikë duke mbetur skuadra e vetme me pikë maksimale deri tash.

Ronaldo shënon golin e dytë për Juven

16:30 – Cristiano Ronaldo ka shënuar edhe golin e dytë për Juventusin.

Ai arriti golin e dytë personal dhe të dytin në ndeshjen me Sassuolon për ta çuar epërsinë e “Zonjës së Vjetër” në 2 me 0. Ai realizoi në minutën e 65-të.