Ronaldo kualifikohet me Al Nassrin në Ligën e Kampionëve të Azisë

Picture of ina-online
ina-online

23/08/2023

Cristiano Ronaldo është kualifikuar me Al Nassrin në Ligën e Kampionëve të Azisë.

Kjo pasi skuadra e tij mposhti Shabab Al-Ahlin Dubai, në një ndeshje thriller që prodhoi gjashtë gola.

Fillimisht në epërsi kaloi Al Nassri me anë të Taliscas në minutën 11’. Mysafirët e barazuan rezultatin shpejt me anë të Alghassanit, në minutën e 18’. Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, i njëjti lojtari realizoi edhe një herë tjetër për epërsinë e Shababit.

Por, Al Nassri u kthye në lojë tek në minutat e fundit të takimit. Fillimisht realizoi Alganham në minutën e 88’, për ta barazuar rezultatin.

Ndërsa golin e epërsisë e shënoi sërish Talisca, në minutën e 95’. Dy minuta më vonë Marcelo Brozoviqi vulosi fitoren e Al Nassrit për rezultatin final 4-2. /Klankosova.tv.

TË FUNDIT
4 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
4 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
4 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
4 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
5 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

19 orë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)
19 orë
Dortmundi përgatit festën
19 orë
Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime
19 orë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)
19 orë
Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024
5 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
1 ditë
Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)
4 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
1 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ