Ronaldo: Nuk kam mbaruar ende, dua të fitojë ndeshje e trofe dhe të shënojë gola

Picture of INA
INA

23/09/2023

Cristiano Ronaldo duket se nuk po e mendon fare pensionimin nga futbolli.

Ylli portugez foli edhe një herë rreth të ardhmes së tij, pas fitores së mbrëmshme ndaj Al-Ahlit 4:3, në të cilën kontribuoi me dy gola.Ronaldo: Nuk kam mbaruar ende, dua të fitojë ndeshje e trofe dhe të shënojë gola.

Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” theksoi se ai nuk ndjehet “i mbaruar”, dhe se dëshiron që ende të luajë.

“Ata thonë se Ronaldo ka mbaruar… por nuk është e vërtetë. Do të vazhdojë të luajë derisa këmbët të më thonë: Cristiano, mbarova”, tha ai.

“Kam ende shumë. Unë ende e dua futbollin, më pëlqen ende të shënojë gola. Unë ende dua të fitojë lojëra, tituj dhe trofe”, shtoi “CR7”.

“Ata thonë se kam mbaruar dhe është koha që unë të mbaroj, por unë ende po e vërtetojë se nuk është e vërtetë”, deklaroi Ronaldo.

Cristiano Ronaldo numëron nëntë gola këtë sezon në elitën e futbollit në Arabinë Saudite.

TË FUNDIT
3 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
4 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
5 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
5 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
18 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
1 ditë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
1 ditë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
1 ditë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
20 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
18 orë
​Milani tenton sërish për Brojën
5 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
5 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
4 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ