Ronaldo zgjidhet lojtari i muajit shkurt në Arabinë Saudite

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/03/2023

Cristiano Ronaldo ka marrë edhe çmimin e parë të rëndësishëm në Arabinë Saudite. Me 8 golat e tij dhe dy asistime, portugezi është shndërruar në makinerinë fituese të Al Nassr. Formë që për portugezin ka vlejtur për t’u zgjedhur lojtari më i mirë i muajit shkurt në elitën e kampionatit të Arabisë Saudite.

Ronaldos i ka mjaftuar shumë pak kohë për t’u përshtatur me futbollin në Lindjen e Mesme, duke shënuar gola dhe dhënë pasimin e fundit për shokët e skuadrës.

Tetë golat e shënuar e kanë shndërruar ish-sulmuesin e Real Madrid e Manchester United në garë të plotë për titullin prestigjioz të “Këpucës së Artë” të Arabisë Saudite. Kryesuesi numëron 13 gola dhe kur kanë mbetur 12 javë për t’u luajtur, Ronaldo ka gjithë potencialin për të fituar edhe këtë trofe individual.

Klan News

TË FUNDIT
10 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
10 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
10 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
10 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
11 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

10 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
1 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
10 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
1 ditë
Sot finalja e madhe mes United dhe City
10 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
1 ditë
Endrit Krasniqi - në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut
10 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
1 ditë
Manchester Utd fiton Kupën e Anglisë

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ