Rrahje dhe gjuajte me armë në Pallaticë, arrestohen 7 persona

INA
INA

01/08/2023

Zyrtarët policorë nga SPB-Tetovë dje (31-korrik) kanë privuar personat E.J.(36), I.J.(34), të dy nga Pallatica e Tetovës, I.F.(44) nga Odri i Tetovës, A.S.(45) nga Leshnica e Poshtme, A.U.(45), A.U.(26), të dy nga Ozormishti i Tetovës dhe A.B.(22) nga Danimarka. Ata dyshohet se më herët në parkingun e një kompanie në Palaticë të Tetovës, pas një mosmarrëveshjeje dhe debati të mëparshëm, janë konfrontuar fizikisht ndërmjet tyre, duke shkelur rendin dhe qetësinë publike, gjatë së cilës është përdorur edhe armë zjarri. Sipas raportit, E.J. ose I.J. ka qëlluar në ajërme arrmë zjarri dhe më pas personi A.S. ka arritur ta marrë dhe ia ka dorëzuar efektivëve të policisë. Personat janë ndaluar në komisariat dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngrihet kallëzimi përkatës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

VISAR

Talat Xhaferi kryeministër, Ademi: Kthim prapa s’ka, moment që shënon histori!

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

dimitar kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të korrë fitore të dyfishtë në zgjedhje

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

Rama-Scholz-1068x730-1-600x360

Rama e harron “Open Balkan”, falendëron Scholzin për Procesin e Berlinit, e quan platformë kryesore për rajonin

qeveria-nato

Qeveria: Propozim-ligji për ndihmë financiare – pritet që pagesa të nis nga ky muaj!

ash

ASH: Aktoivizohu kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

BDI deputetet Kuvend ali ahmeti

Pas kryeministrit në Qeverinë teknike, BDI-ja synon pozitën e presidentit të shtetit

INFO

NA NDIQ