Rrahje në një autobus në Shkup, incidenti i nxitur nga tensionet politike! (VIDEO)

ina-online
ina-online

12/02/2024

Sonte në autobusin e linjës nr.7 në stacionin e autobusëve tek kompleksi I Bankave, ka ndodhur një incident, sic thuhet, I nxitur nga tensionet politike.

Ndërmarrja Publike e Transportit – Shkup, u ka bërë thirrje partive politike që ta qetësojnë retorikën e tyre në periudhën parazgjedhore, të veprojnë me përgjegjësi dhe të mos shfrytëzojnë retorikë që nxit tensionet midis qytetarëve.

“I bëjmë thirrje MPB-së dhe Ministrit Teknik, Pançe Toshkovski, që është kompetente për zbatimin e zgjedhjeve të drejta e demokratike, të ndërmarrë masa adekuate për të parandaluar fushatën e këtillë nxitëse që shkakton mostolerancë tek të rinjtë. Bëjmë thirrje që MPB-ja t`i përforcojë kontrollet në automjetet e transportit publik si dhe në stacionet e autobusëve” – thonë nga NPT Shkup.

Fatmirësisht, sic njoftohet, në këtë ngjarje nuk ka të lënduar, kurse është shkaktuar vetëm dëm minimal material (dritare e thyer) që do të mbulohet nga sigurimi i automjetit./tvklan.mk

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9419

UT-ja çmim për Talat Xhaferin, Ziberi: Mos të keqpërdoret UT-ja në periudhë parazgjedhore

arber ademi

Ademi: Vazhdojmë me mbështetjen e të gjitha Universiteteve në vend!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

INFO

NA NDIQ