Rrahje para Gjykatës në Ohër, janë arrestuar tre persona nga Veleshta

Picture of ina-online
ina-online

22/11/2023

Për shkak të shkeljes së rendit dhe qetësisë publike me konfrontim të ndërsjellë fizik para Gjykatës themelore Ohër, policia dje ka arrestuar tre persona nga fshati Veleshtë, Strugë, kumtoi SPB Ohër.

Sipas informacionit, dje në ora 13 e 45 minuta personat janë arrestuar në SPB Ohër, ndërsa pas zbardhjes të plotë të ngjarjes, kundër tyre do të ngritet kallëzim adekuat.

Në Gjykatën themelore në Ohër sot është shpallur aktgjykim për një rast me pasoja fatale, ndërsa para objektit të gjykatës është krijuar një atmosferë e tensionuar mes familjeve të të vrarit dhe të akuzuarve, pas çka ka ndërhyrë edhe policia.

Hyrja në Gjykatë nuk ka qenë e lejuar për asnjërën palë, pasi vetëm duhej të shpallet vendimi dhe janë pritur tensione. I akuzuari është dënuar me 15 vjet burg.

TË FUNDIT
1 orë
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
9 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
9 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
13 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
14 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

ME TE LEXUARA

19 orë
Najçevska i reagon Taravarit: Pse kryetari i Kuvendit të jetë shqiptar?
17 orë
Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë
17 orë
Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë "kulaçi qeveritar"?
17 orë
Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!
17 orë
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet
15 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
22 orë
Ministria e Arsimit injoron me zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike

LEXO MË SHUMË

moti shiu

Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

INFO

NA NDIQ