Rrahje mes dy policëve në Qafë Thanë

ina-online
ina-online

2 Shtator, 2023

Dy policë janë rrahur gjatë orarit të punës në në pikën kufitare Qafë Thanë me Shqipërinë.

Rrahja ka ndodhur para syve të personave që prisnin të kalonin kufirin.

Në përleshje kanë marrë pjesë dy policë, të cilët pas padurueshmërisë dhe keqkuptimeve të ndërsjella janë përplasur fizikisht me grushte dhe shkelma, në seksionin ku bëhet kontrolli i pasaportave.

Ngjarja është parë edhe nga kolegët e tyre nga Shqipëria, të cilët punojnë në të njëjtat ambiente, pasi kontrolli i pasaportave tashmë është i integruar në një pikë.

Rastin e ka marrë kontrolli i brendshëm i MPB-së, e cila tashmë po përcakton përgjegjësinë për ngjarjen.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

8525710B-2B1C-4019-A336-2EA5EAD280CF

Shqipëria nuk mbështet deklaratën e Borrellit, qëndron krah Kosovës

arm-uniforma-600x360

Buxheti i mbrojtjes do të shkurtohet për modernizimin e ushtrisë, do të bëhen shkurtime në mobilje, udhëtime, ngrohje

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi thotë se masat e Qeverisë po japin efekt: Çdo shtëpi do të kursejë deri në 2.500 denarë

shkupi

BERZH: Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike për 2%, vitin e ardhshëm për 3%

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi për Zërin e Amerikës: Partnerët tanë strategjikë vërejnë dhe mbështesin përparimin tonë drejt Bashkimit Evropian

2579CC16-59D8-405E-B69C-2C3375E03728

Çka paralajmëron Fatmir Limani?!

policia-714x420

Të shtëna me armë zjarri në Gjorçe Petrov, plagoset një person

abdulla mehmeti

Shërbimet sekrete serbe dhe ruse janë të infiltruara thellë edhe në Maqedoni

besnik bislimi albin kurti

Kurti flet për skenarin serb në Veri të Kosovës

INFO

NA NDIQ