Rrahmani flet pas golit ndaj Atalantës: Po e shijojmë këtë moment

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/03/2023

Napoli ka marrë një tjetër fitore të madhe në luftën për titull të kampionit, pasi ka mposhtur Atalatnën me rezultat 2-0.

Lideri aktual i Serie A triumfoi në një ndeshje të dominuar, teksa golat u realizuan vetëm në pjesën e dytë.

Golin e dytë në këtë duel e realizoi kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani pas një goditje të fortë me kokë.
Pas ndeshjes qendërmbrojtësi prishtinas ka folur shkurtimisht për mediat italiane, duke thënë se po e shijojnë këtë moment të mirë qëjanë duke e kaluar.

“Ne ishim duke bërë shumë mirë, patëm një seri fitoresh, pastaj u lëndova dhe bashkëlojtarët e mi bënë një punë të shkëlqyer”.
“Po argëtohemi duke luajtur mirë, ishte e vështirë sonte. Kim ka një problem të përsëritur, por për fat nuk është asgjë serioze”, tha Rrahmani.
Kur kanë mbetur edhe 12 xhiro deri në fund të sezonit, Napoli ndodhet 18 pikë prapa ndjekësit më të afërt që është Inter.

TË FUNDIT
2 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
2 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
2 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
3 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
1 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
1 ditë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
1 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
3 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
2 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
2 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
2 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro

LEXO MË SHUMË

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

INFO

NA NDIQ