Rrëfehet burri: Si po më çmend motra e gruas, me të cilën kam dy fëmijë?

Një mashkull 30-vjeçar ka rrëfyer për “The Sun”, historinë e tij me gruan me të cilën ishte bashkë për tre vite.

Ai ka thënë se është ndarë qe katër vite nga gruaja, por ai tani është i dashuruar në motrën e saj, përcjell Bota sot.

Më poshtë mund të lexoni rrëfimin e tij të plotë:

Kam fëmijë me ish gruan time, por jam i dashuruar me motrën e saj. A do të ishte gabim ta pyes për të dalë bashkë?

Ne jemi në të tridhjetat tani. Unë kisha një marrëdhënie trevjeçare me ish gruan time, por gjatë gjithë kohës unë gjithashtu fantazova për motrën e saj.

Ajo kurrë nuk e dinte dhe asgjë nuk ndodhi midis nesh, megjithëse gjithmonë e ndjeva se ishte e prirur të ndodhte një gjë e tillë.

Ish gruaja dhe unë jemi ndarë katër vjet më parë dhe fëmijët tanë tani janë 8 dhe 7 vjeçar.

I shoh shpesh ata, por kam qenë pa të dashur për më shumë se një vit. Javën e kaluar e pashë motrën e ish gruas time dhe ajo ishte ende aq e nxehtë.

Nuk mund të mos mendoj për të dhe jam shumë i tunduar që ta thërras në telefon dhe të shoh se çfarë mund të bëjë në lidhje me të.

Përgjigja e psikologes:

Fëmijët tuaj ndoshta kanë një marrëdhënie me motrën e mamasë si me hallën e tyre.

Si dy të rritur të vetëm nuk ke asnjë arsye për të mos ndjekur motrën e ish gruas tënde, por duke hyrë në një romancë me të mund t’i komplikoni gjërat dhe ngatërroni fëmijët tuaj.

Shikoni më mirë jashtë rrethit të familjes suaj. /Aktuale.mk/