Frederik Ndoci rrëfen vështirësitë në emigrim: Në Itali punova si murator, qaja në tualet

ina-online
ina-online

24/12/2023

Kantautori Frederik Ndoci ka rrëfyer për “Profil”, në Euronews Albania një nga periudhat më të rënda të jetës së tij.

Ai ka treguar vështirësitë me të cilat i është dashur të përballet në momentin kur iku të jetonte në Itali. Frederik Ndoci tha se ndërkohë që punonte gjithë ditën si murator, në mbrëmje qante në tualet, se përse e la Shqipërinë.

“Ishte një mjeshtër që bënte muret me gips. Unë ndihmoja për të përzier gipsin, për të çuar kovat. Për të ndërtuar skelat. Këtë kam bërë 8 muaj. Kur shkoja në dark që hiqja ato copat e gipsit që më binin në duar. Qaja në banjo, çfarë i kam bërë vetes që ika nga Shqipëria për të ngritur thasët nga 50 kilogram.

Ky ishe realiteti, vuajta. Kur mungoi një natë orkestra shyqyr, u thashë po këndoj unë. Më tha prifti do këndosh shqip? Jo i thash, i di këto këngët që kanë kënduar këta, di anglisht, frëngjisht, të gjitha i di. Po hajde më tha, Kështu muratori u bë këngëtar”,-tha Frederik Ndoci.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Luizi Kiara

“Trembet se është shtatzënë”, Luiz Ejlli i bën thirrje Policisë: Kur ta shihni Kiarën në rrugë…

kiara

Kiara Tito “në hall”, kërkon nga ndjekësit sugjerime për emra të fëmijës

bardhi

Bardhi i kthehet keq Rozës

arbana osmani ledion lico

Arbana reagon pas një ‘thumbi’ të Ledionit

luizi kiara

Kiara dhe Luizi këndojnë bashkë një këngë të mrekullueshme (video)

Big brother vip albania3

Dy emrat e përfolur si hyrje të reja në Big Brother Albania VIP 3

arta kabashi

Arta Kabashi në një lidhje dashurie?

BBVip Big brother vip albania

Banori i Big Borther Vip Albania pëson incident gjatë një loje, detyrohet të lë shtëpinë (FOTO)

sara silvi

E paralajmëroi! Del fotoja tjetër e Silvit me Sara Gjordenin krah njëri-tjetrit

INFO

NA NDIQ