Rrëfimi i agjentes ruse që u trajnua në të njëjtin program me Putinin, tregon çka do të bëjë presidenti rus

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/03/2022

Një ish-spiune rus, e cila është trajnuar në të njëjtin program ushtarak si Vladimir Putin, ka paralajmëruar se presidenti rus ‘do të shkojë deri në fund’ në Ukrainë, shkruan DailyStar, përcjell Bota sot.

E bija e një gjenerali të lartë ushtarak rus, Aliia Roza ishte një spiune e lartë e punësuar për të joshur armiqtë e vendit të saj për të zbuluar sekretet e tyre.

37-vjeçarja madje një herë ra në dashuri me një nga objektivat e saj. Tani Roza flet kundër regjimit rus dhe më 2 mars – ndërsa trupat e Putinit po marshonin në Ukrainë – ajo ndau tekstet e këngëve në internet nga Imagine e John Lennon.

“Unë u trajnova në të njëjtin program ushtarak si Putin dhe mësuam se si të qëndronim të qetë dhe gjakftohtë në një situatë shumë stresuese. Z. Putin gjithmonë fiton; ai nuk mund ta humbasë këtë luftë dhe të rikthehet, sepse kjo do të dëmtojë reputacionin e tij. Ai do të shkojë deri në fund”, theksoi Aliia Roza.

Sipas saj, strategjia e Putinit është e qartë – të mos lejojë NATO-n të vendosë asnjë raketë/armë në Ukrainë dhe ai do të bëjë gjithçka për të arritur qëllimin e tij.

“Por, ai besonte se do të ishte e lehtë. Ai nuk priste që ukrainasit të luftonin kundër dhe të kishin mbështetje nga e gjithë bota”, theksoi Roza. Këto ditë ajo  mund të shihet në internet duke u përplasur me personazhe të famshëm si Mike Tyson dhe Paris Hilton, madje ajo është takuar edhe me Princin Charles.

Roza përfundoi duke rënë në dashuri me objektivin e saj të parë, një burrë i quajtur gjithashtu Vladimir, kur ajo ishte vetëm 19 vjeç në vitin 2004, shkruan DailyStar. Ajo shpjegoi se si banda e tij shpejt zbuloi se kush ishte ajo në të vërtetë, me 10 nga gocat e Vladimirit që e çuan atë në një pyll dhe e rrahën. Megjithatë, shefi i krimit ndërhyri dhe e shpëtoi. Më vonë ai u vra nga njerëzit e tij.

“Vladimir më shpëtoi nga vrasja. Para se të vdiste, Vladimiri më dha kontakte në Moskë me njerëz që të kontaktoja në rast se i ndodhte ndonjë gjë dhe më tha të mos flisja me askënd tjetër. Policia filloi të më gjurmonte dhe miqtë e tij më fshehën për pak më pak se një vit. Kur gjërat ishin mjaft të qeta, fillova të jetoj jetën time, por e dija se nuk mund të kthehesha më kurrë.”/Bota sot

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

trupat britanike kosove

“Blindohen” kufijtë e Evropës, 20 mijë ushtarë në gatishmëri kundër Rusisë – ja “zona e nxehtë’ ku mund të nisë konflikti

lukaku

Lukaku e preferon kalimin në Saudi Pro League

google

Google do të fillojë të tarifojë për atë që përdorim çdo ditë?

Moti_26-780x470-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

gordana siljanovska davkova

VMRO-DPMNE mban tubimin e parë, Siljanovska – Davkova: Ne jemi europianët e vërtetë

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Instagram po teston një veçori të re

guardiola

​Guardiola: Haaland është sulmuesi më i mirë në botë

bilall kasami

Kasami prezanton një prurje të re në Çair (FOTO)

dejvid daviv gir geer

Keqpërdoren 2.2 milionë euro para të BE-së! Ambasadori Gir pa koment, Dimova me akuza ndaj Zoran Zaevit

INFO

NA NDIQ