Rrëfimi i Dele Alli: ‘Jam detyruar të shes drogë, më varën poshtë urës’

ina-online
ina-online

13 Korrik, 2023

Dele Alli është shfaqur në një rrëfim ndryshe me legjendën e Mançester Junajtid, Geri Nevil. Ish-ylli i Totenhemit është parë shpesh herë si një lojtar shumë i talentuar në fushën e blertë por me probleme të shumta në sjelljen e tij jashtë futbollit.

Tashmë, në rrëfimin e dhënë gjithçka merr kuptim dhe qartësisht jepen edhe arsyet se pse lojtari kishte sjellje të tilla. Ai ka rrëfyer se është përdhunuar nga një shoku i mamasë së tij, e cila ishte e alkoolike.

“Kur kam qenë 6 vjeç, një shoku i mamasë më ka përdhunuar, sepse mamaja ime ishte alkoolike. Më pas më dërguan në Afrikë që të disiplinohesha dhe më rikthyen sërish. Kur isha 7 vjeç, nisa duhanin dhe një vit më vonë po shisja drogë. Më thoshte një plak se jam fëmijë dhe askush nuk dyshon te unë, kështu që e shpërndaja me biçikletë.

Në moshën 11 vjeçare, më kanë varur poshtë urës. Ishte një burrë që e kisha te shtëpia ngjitur. Në moshën 12 vjeçare u adoptova nga një tjetër familje dhe ajo ishte familja që unë doja, ishte perfekte. Kur isha 24 vjeç doja të tërhiqesha nga futbolli, e shihja se nuk po ia dilja dot por mendoja se është e vështirë të heqësh dorë nga gjëja që do më së shumti. Nga jashtë dukesha sikur e kisha fituar betejën e luftën, por në fakt nga brenda e kisha humbur”, shprehet Dele Ali në rrëfimin e tij.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich triumfon kundër Man United

arsenal

Fitore e thellë e Arsenalit ndaj PSV Eindhovenit

sevilla

Sevilla barazon në shtëpi me Lensin

napoli

Napoli vuan por triumfon te Braga, Rrahmani u lëndua vetëm pas 13 minutave

INFO

NA NDIQ