Rrëfimi i kosovarit që jeton në Gjermani dhe punon si moler (VIDEO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/01/2023

Ka 16 vite që jeton në Gjermani. Florim Isufi nga Ferizaji tashmë ka marrë miliona pëlqime në rrjete sociale me videot në të cilat tregon punën e tij. Ai në to nuk ka treguar asnjëherë fytyrën, por vetëm punën që bën.

Ani pse u largua nga Kosova për një jetë më të mirë, Florimi këtë e sheh si vendimin më të vështirë që ka marrë ndonjëherë.

Edhe pse është në vend të huaj, 34-vjeçari thotë se shqiptarët janë më punëtorë se gjermanët.

TË FUNDIT
6 orë
Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet
12 orë
Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë
14 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
1 ditë
LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste
2 ditë
Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!

ME TE LEXUARA

12 orë
Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë
6 orë
Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet
14 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

LEXO MË SHUMË

muharrem salihu mergimtar diaspore padova

Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet

fondacioni Xhim xhema

Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë

mustafe veseli investitor

Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

novak-gjokovic

LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

altrim mamuti

Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!

adi edi veseli 1

Vëllezërit struganë Adi dhe Eddie Veseli janë një histori suksesi në Amerikë

muharrem salihu ema bonino

Emma Bonino: Ja pse mbështes kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Europian

xhevat limani

Xhevat Limani: Në Amerikë pashë hartën… Këto shtete nuk do të ekzistojnë në vitin 2034

muharrem salihu

Kandidati shqiptar për eurodeputet Muharrem Salihu: Italia lokomotivë e Ballkanit në rrugën drejt BE, kombi ynë e meriton Europën

INFO

NA NDIQ