Rregullatori i automjeteve në SHBA zbulon arysen pse Tesla po tërheq nga tregu 55,000 makina

INA
INA

18/10/2023

Si pasojë e ndezjes në kroskot të dritës paralajmëruese të lëngut të frenave, gjigandi amerikan i prodhimit të makinave elektrike TESLA do tërheq 54.676 automjete. Tesla ofroni përditësim falas të softuerit për të rregulluar problemin e zbulimit të lëngut të frenave. Rregullatori i automjeteve në SHBA tha të martën se Tesla do të tërheqë 54,676 automjete Model X të prodhuara midis 2021-2023, pasi rezultojnë se kanë ndezur dritën paralajmëruese të lëngut të frenave.

Prodhuesi i automjeteve elektrike nuk ka dijeni për ndonjë përplasje, lëndim ose vdekje që mund të lidhet me këtë gjendje që nga 10 tetori, shtoi rregullatori. Kujtojmë që në gusht, NHTSA hapi një hetim për 280,000 automjete të reja Tesla Model 3 dhe Model Y mbi raportet e humbjes së kontrollit të drejtimit dhe drejtimit me energji elektrik

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

iphone- telefon mobil

Tre këshilla si të zgjidhni smartfonin e duhur Android

Elon Musk X twitter

A mund të falimentojë X (ish-Twitter) nën udhëheqjen e Elon Musk?

chat-gpt

“ChatGPT” festoi ditëlindjen e parë dhe ja si ndryshoi botën brenda një viti

Netflix

Keni Netflix? Ju merrni një dhuratë të trefishtë GTA

apple-iphone-15-pro-3

Butoni “Action” do të jetë pjesë e të gjitha modeleve të serisë iPhone 16

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Franca ua ndalon ministrave përdorimin e WhatsApp-it

dua lipa

FOTO/ Dua Lipa bëhet zyrtarisht ambasadore e markës “Porsche”, nënshkruan kontratë multi-milionëshe me brendin e famshëm të veturave

online media shkrim ne internet

Përmes AI-s, një përdorues shndërron në video imazhin e famshëm që ka bërë xhiron për vite në internet

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Si t’i fshehim bisedat në WhatsApp

INFO

NA NDIQ