Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin – e zbulon motra e tij

INA
INA

29/02/2024

Motra e Cristiano Ronaldos, Katia Aveiro ka zbuluar se pse nuk flasin për rivalin më të madh të vëllait të saj – Lionel Messin, në shtëpi.

Portugezi dhe argjentinasi kanë pasur një nga rivalitetet më të mëdha sportive për më shumë se një dekadë tani. Ata konsiderohen si dy lojtarët më të mëdhenj të të gjitha kohërave.

Rivaliteti i tyre ishte në kulmin e tij kur Cristiano Ronaldo luajti për Real Madridin dhe sulmuesi argjentinas ishte te Barcelona. Duke qenë se dy klubet janë edhe kundërshtarë të përjetshëm, rivaliteti mes tyre ishte edhe më i theksuar.

Megjithatë, në shtëpi, Ronaldo dhe familja e tij nuk e përmendën kurrë emrin e sulmuesin e Inter Miamit. Motra e tij Katia shpjegoi se shtëpia është hapësira e sigurt e ikonës portugeze, kështu që ata nuk flasin për botën e jashtme.

“Ne nuk flasim për Messin në shtëpi. Cristiano e di që ka qetësi nga kjo gjë. Dhe se kur kalon nga dera nga jashtë, ai nuk dëgjon për të (Messin). Këtu ai rimbush të gjitha bateritë e tij”, deklaroi ajo.

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë thyer rekorde të shumta ndër vite, duke fituar të gjithë titujt kryesorë individualë dhe ekiporë mes tyre. Ata kanë shënuar mbi 1600 gola për klubin dhe vendin dhe kanë fituar 13 Topa të Artë.

Ndërsa ata lundrojnë në muzgun e karrierës së tyre, rivaliteti i tyre do të mbahet mend për një kohë të gjatë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ