Rrëmuja për pasaportat e patentat e shoferit, LEN: Në vendin anëtar të NATO-s është paralizuar jeta e qytetarëve

INA
INA

12/02/2024

Nga Lidhja Europiane për Ndryshim porositën kremastarin teknik Talat Xhaferi që të ndërpres kampanjën zgjedhore dhe fotografimin e t’i qaset punës për zgjedhjen e këtij problemit të krijuar me pasaportat dhe me patentat e shoferit, pasi në mesnatë pritet të hyjnë në fuqi

“Në vazhdimësi kanë qenë në qeveri , në vazhdimësi i kanë gënjyer qytetarët që kjo nuk do të bëhet një çështje e madhe. Sot është sjellë puna që një vend anëtar në NATO të paralizohet komplet jeta e qytetarëve dhe institucionale”, tha Orhan Myrtezani, LEN.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pasaporta dokumente personale

Delegacioni i BE-së: Çdo anëtare e BE-së do të vendos vetë nëse i pranon pasaportat me emrin e vjetër të Maqedonisë

kshz-2-800x445

Osmani, Taravari dhe Dimitrievski siguruan nënshkrimet, mbeten të tjerët

ut zaim

Xheladini: Pse rritje pagash vetëm për Universitetin “Kirili dhe Metodi” në Shkup dhe jo për Universitetin e Tetovës

gjykata-kushtetuese

Gjykata kushtetuese duhet të sjellë vendim për “nacionalitetin” në Ligjin për evidencën amë

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

universiteti-i-tetoves-UT

5 universitetet shtetërore reagojnë kundër diskriminimit që ua ka bërë Kuvendi dhe Qeveria

lista zgjedhore

Prej sot mund të verifikoni nëse gjendeni në listën zgjedhore

INFO

NA NDIQ