Rrëmujë në Kuvend pasi Milloshoski e quan kryeministrin Talat Ajnshtajn Xhaferi

INA
INA

09/02/2024

Situatë e tensionuar në Kuvend. Deputetët e VMRO-DPMNE-së, brohorisin kundër fjalimit të Talat Xhaferit, për të cilin thonë se Xhaferi nuk ka të drejtë të bëjë replika ndaj deputetëve.

Ata po brohorasin “Turp të qoftë” dhe “Merre më mirë edhe drejtoje seancën”, përshkak se Xhaferi, po i bënë replika akuzave nga deputeti i VMRO-së Antnonio Milloshovski.’

E gjithë kjo rrëmujë u bë pasi deputeti Antonio Milloshoski e quajti kryeministrin Talat Ajnshatajn Xhaferi.

https://www.facebook.com/watch/?v=1627121858091533&t=0

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ