Rrënohet një objekt pa leje në Gazi Babë të Shkupit, do të ndërtohet çerdhe

INA
INA

7 Shtator, 2023

Shërbimet inspektuese të Komunës së Gazi Babës, me ndihmën e Ministrisë së Punëve të Brendshme, sot kanë rrënuar një objekt afarist të ndërtuar ilegalisht në vendin Inxhikovë.

Përveç shërbimeve inspektuese, në rrënim mori pjesë edhe kryetari i Komunës së Gazi Babës, Boban Stefkovski, i cili thotë se askush nuk është mbi ligjin.

“Nuk do të lejojmë që mafia urbane të kalojë nëpër Komunën e Gazi Babës. Kompromis me zbatimin e Ligjit, as kam bërë dhe as do ta bëj. Apeloj qytetarët që të respektojnë Ligjet që të mos kemi situata të tilla të pakëndshme. Nuk do të ndalemi këtu”, tha Stefkovski.

Ndërtimi i këtij objekti afarist u konfirmua nga shërbimet inspektuese të Komunës së Gazi Babës në fillim të muajit gusht, gjatë së cilës u dha masa për ndërprerjen e ndërtimit, të cilën personi nuk e ka respektuar dhe ka vazhduar me ndërtimin. Sipas përcaktimeve ligjore, shërbimet morën vendim për rrënimin e objektit, i cili u krye sot.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

nenad-canak-1130x635

Sulmi terrorist në veri, Çanak: Inteligjenca perëndimore e dinte, kurthi për Vuçiçin

pasaporta-e-kosoves-800x460-1

Ambasada Gjermane: Kush ka pasaportë të Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në zonën Shengen

Petar-Boskovic

Ish-kreu i ministrisë serbe të mbrojtjes: Policia e Kosovës ka treguar se nuk janë mizorë

Ganimete Musliu-600x3601696240829

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

INFO

NA NDIQ