Rrëshqet dheu afër shtëpisë së pleqve në Çair, të moshuarit rrinë me frikë se mos u shembet objekti

Picture of INA
INA

28/06/2024

Nga rrëshqitja e dheut vazot e luleve bien në themelin e këtij objekti që ka filluar të ndërtohet në Çair.

Thuajse aspak nuk ka hapësirë mes shtëpisë së pensionistëve dhe këtij themeli të hapur për ndërtesë të re.

Këtu afër shtëpisë se pensionistëve ka filluar të shembet dheu për shkak të reshurave të shiut, si dhe këtu afër është duke u ndërtuar një objekt i cili nuk ka leje ndërtimi.

Pensionisti Bektesh Sopa i rrëfeu TV21 se po kjo rrëshqitje e dheut i ka bërë që të kenë frikë të qëndrojnë në këtu. Shton po ashtu se edhe nëse ndërtohet, do t’ua zërë pamjen sepse nuk ka hapësirë të mjaftueshme në mes.

-A mendoni që mund të bie e gjitha?

-Mundet të bie edhe këto që janë duke i vendosur aty do të bien… Betoni është gati të bie edhe ballkonet do të bien, çfarë do të bëjmë ne pastaj.

Nga Komuna e Çairit thonë se nuk është duke u ndërtuar objekti, por duke u rregulluar pjesa që ka rrëshqitur dheu.

“Nuk është duke u punuar në atë objekt për shkak se nuk ka leje ndërtimi. Por për shkak reshjeve të shiut, dheu afër shtëpisë së pensionistëve ka rrëshqitur dhe për këtë investitori është duke e rregulluar siç ka qenë në gjendjen e mëparshme”, thonë nga Komuna e Çairit.

Ndryshe në këtë parcelë, para disa muajve Komuna e Çairi i ndërpreu punët për shkak se investitori nuk ka leje ndërtimi.

TË FUNDIT
9 minuta
Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat
10 minuta
“Pyete babin tënd! S’mund të flisni për dinjitet kombëtar”/Përplasje e ashpër mes Zejdit dhe Shaqirit në Kuvend
1 orë
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
1 orë
Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!
1 orë
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

ME TE LEXUARA

22 orë
Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit
9 minuta
Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat
1 ditë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta
6 orë
Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!
1 ditë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
4 orë
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë
22 orë
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë
1 ditë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

LEXO MË SHUMË

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat

rijad shaqiri

“Pyete babin tënd! S’mund të flisni për dinjitet kombëtar”/Përplasje e ashpër mes Zejdit dhe Shaqirit në Kuvend

63966BD2-B758-4ED5-9370-0599EA2B88F0

Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare

policia

Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

stadiumi tetoves

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

INFO

NA NDIQ