Rreth 15 mijë euro të falsifikuara në një bankë në Podujevë, punonjësja i dërgon në polici

INA
INA

14/02/2024

Një punonjëse e bankës ka dorëzuar në stacion policor në Podujevë 7380 monedha metalike dyeuroshe që dyshohet se janë të falsifikuara.

Siç ka bërë të ditur Policia në raportin e saj 24-orësh, punonjësja ka thënë se paratë janë deponuar në bankë nga klientë të ndryshëm gjatë një periudhe 5-vjeçare.

Rasti është duke u hetuar.

“Rr. Bulevardi i Dëshmorëve, Podujevë 13.02.2024 – 10:00 – Ankuesja femër kosovare – zyrtare e bankës, ka sjellë në stacion policor 7380 monedha metalike nga 2 € që dyshohet se janë të falsifikuara. Sipas ankueses, paratë janë deponuar në bankë nga klientë të ndryshëm gjatë një periudhe 5-vjeçare. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori, ndërsa rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport. /Reporteri.net/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

banesa ndertim

Në muajin shkurt janë dhënë 387 leje ndërtimi në Maqedoni, 9.9% më shumë se vitin e kaluar

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Inflacioni është vënë nën kontroll

inovacione

FIZHT: 240 mijë euro në dispozicion përmes thirrjes së re publike “Kupona inovacioni për Ballkanin Perëndimor”

Banka-Boterore-600x360-1

Banka Botërore: Tirana e qytetet e mëdha pësuan rënie të gjelbërimit, ndër më të ulëtit në rajon

ministri-britanik londra britani

Inflacioni afatgjatë është një kërcënim më i madh për Britaninë e Madhe sesa për SHBA-në

varferi

Maqedonia e Veriut me rritjen më të ulët ekonomike në Ballkanin Perëndimor (FOTO)

euro

Sa do të rriten pagat në eurozonë?

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria shton buxhetin për mbrojtjen dhe rrit kapacitetin e armatimit

Banka-Boterore-600x360-1

Banka Botërore do të prezantojë raport për Ballkanin Perëndimor “Ringjallja e rritjes”

INFO

NA NDIQ