Rreth Klan Kosovës

INA
INA

31 Korrik, 2023

Milaim Zeka

Po habitem se pse nuk kemi asnje prononcim zyrtar as nga Devollet, po as nga Baton Haxhiu, i cili fillim e mbarim ka qene akcionar e Klanit?!

Pse nuk po publikohet kontrata e shitblerjes?! Pse nuk po i tregohet qytetareve se sa eshte çmimi qe Aleksander Frangaj e ka shitur Klanin?! Sa kane qene akcionet fillestare te Batonit? Sa i ka shite ato akcione Batoni?

A ka qene ai ne dijeni te krejte dokumentacionit se si eshte regjistruar Klani ne nja 100 vende?

A ka hapur Klani Kutine e Pandores te nje krimi te organizuar, i cili perfundon ne majat e ish partive politike ne pushtet?! A po bindeni se dje dhe sot, nese je mire me pushtetin, nuk ja qi nanen ligjit. Pse? Sepse njeriu eshte ligj te ne, jo ligji njeri!

Sinqerisht me te ardhe marre ku kemi jetuar, e ku po jetojme!

Une perpara fjales te lire, e mbroje te verteten! E verteta ne Kosove ashte e tmerrshme. Te gjithe e vrasin. Masshumti vrasja vjen nga politikanet dhe gazetaret biznismem!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

flamuri-kuq-e-zi

“Shqiptarët nuk janë trima, nuk kanë qejf të vdesin, sa më larg frontit aq më të çartur janë”

Vucic Vulini

Qasja e Perëndimit ndaj Vuçiçit ‘të padjallëzuar’ rrezikon të destabilizojë Ballkanin

Kim Mehmeti

Kosovën më shumë e ka dëmtuar Rama se sa Vuçiqi?

andi-bushati

Katër pika ku Rama është rreshtuar pro Serbisë

Haris Imamovic

Pse Perëndimi është i butë ndaj Serbisë?

Muhamer Pajaziti

Këshilli i Sigurimit duhet ta dënoj dhe të kërkoj përgjegjësi nga Serbia për agresionin në Veri të Kosovës

xhavit haliti

Sulmi terrorist në veri demaskoi Vuçiqin

xhemal ahmeti

Përpjekje për t’i kuptuar ngjarjet e fundit në veriun e Kosovës

Xhelal Zejneli

Agresioni i mbështetur nga Beogradi e shndërron dialogun në teatër absurd

INFO

NA NDIQ