Rreth një orë pritje në pikat kufitare “Tabanoc” dhe “Bogorodicë”

Picture of INA
INA

07/08/2023

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet pandërprerë, nëpër disa vende në rrugë të lagështa. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar, njoftoi LAMM.

Lidhja Automote e Maqedonisë informon se sot në mëngjes në vendkalimet kufitare Bogorodicë dhe Tabanoc për shkak të frekuencës së rritur të automjeteve koha e pritjes për dalje nga shteti është rreth një orë.

Në vendkalimet e tjera kufitare nga ana e Maqedonisë së Veriut nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

TË FUNDIT
8 minuta
Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin
13 minuta
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
56 minuta
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
1 orë
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
1 orë
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

ME TE LEXUARA

1 ditë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
3 orë
Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja
22 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë
1 ditë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike
16 orë
Hospitalizohen dhe shtatë persona të tjerë me kollë të mirë, gjithsej 786 raste në vend
1 ditë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
3 orë
Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë
22 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

LEXO MË SHUMË

vucic kurti

Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin

hristijan mickoski

Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

spitali shqiperi onkologji

Edhe Shqipëria me skandal në onkologji: Terapinë për kimioterapi nga publikja, i kanë shitur te qendrat private

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

INFO

NA NDIQ