Rrëzohet avioni ‘Canadair’ teksa po shuante zjarret në Greqi, vdesin dy pilotët

INA
INA

25/07/2023

Një avion ujë-lëshues ‘Canadair’ është rrëzuar në Karisto në Greqi teksa po shuante zjarret.

Avioni me dy persona në bord ndodhej në një terren të vështirë në momentin e rrëzimit, pranë fshatit Plantanistot ku flakët vetëm përparojnë. Fatkeqësisht dy pilotët kanë vdekur në vend, ndërsa mendohet se mund të jenë më shumë se dy.

Alarmi për rrëzimin e tij është ngritur në Zjarrfikëset në zonën e Platanistos.

Canadair u rrëzua në një luginë në fshatin Potami dhe u humb nga radarët. Në videot e publikuara nga mediat greke duket momenti ku pasi është rrëzuar, ka shpërthyer në vend.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Putin Yekaterina Duntsova

Kush është 40-vjeçarja që sfidon Putin, synon të rrëzojë nga froni kreun e Kremlinit

biden trump

Trump: Biden është kërcënimi i vërtetë për demokracinë, jo unë

izrael tel aviv gaza

Forcat izraelite të Mbrojtjes: Mbi 100 ushtarë izraelitë të vrarë që nga operacioni tokësor

serbet rusi mercenar serb

Rusia ka humbur 338,820 trupa në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit

Gaza

G7: Nevojitet veprim urgjent për të minimizuar humbjet civile në Gaza

biden-trump

Biden: Nuk jam i sigurt nëse do të kandidoja përsërsi, nëse Trump nuk do të ishte në garë

Putin

Putin mbërrin në Emiratet e Bashkuara Arabe

Zelenski

Ambasadorja e Ukrainës tregon arsyet pse Zelensky nuk iu drejtua Kongresit amerikan

europa_flamujt

Samiti BE-Kinë përballet me pengesa të mëdha

INFO

NA NDIQ