Rrëzohet kërkesa e Prokurorisë, nuk ka burg për Encën

INA
INA

04/10/2023

Gjykata e Apelit ka rrëzuar kërkesën e Prokurorisë e cila kërkoi që këngëtarja Enca Haxhia të rikthehej në burg teksa hetohet për kultivimin e 5 bimëve kanabisi në ballkonin e vilës së saj.

Ajo qëndroi 2 netë në paraburgim, pasi u arrestua nga efektivët, por Gjykata e Tiranës vendosi ta lirojë duke i vendosur masën e ‘detyrimit për tu paraqitur’.

Hetuesit ndryshe nga gjykata kërkuan që këngëtarja të hetohej duke qëndruar në qeli në masë arresti me burg.

Gjykata e Apelit nuk pranoi ankimin për caktimin e masës të “arrestit në burg”, pasi Prokuroria hoqi dorë nga akimi.

Ndërsa kërkesa e Encës për ta vlerësuar të paligjshëm arrestimin e saj është rrëzuar, pasi ankimi është ushtruar jashtë afatit ligjor.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kiara koncert luizi

Kiara në koncertin e Luizit, këndon edhe ajo (video)

Olta Gixhari

Veprimi i Oltës tregon të kundërtën për ndarjen e Sarës dhe Ledrit (FOTO)

kiara5

Ish-banori i Big Brother i kërkon falje publike Luizit dhe Kiarës!

Screenshot_2023-11-29-13-25-07-943_com.facebook.katana-edit

Kejvina befason Kiarën dhe Luizin në shtëpi (video)

mc kresha capital t

Lansohet “Legendary” nga Capital T dhe MC Kresha

noizy

“M’u desh të krijoja një bandë, u largova për jetesë më të mirë”, Noizy flet për vitet e para në Angli

dea-mishel-premiera

Dea Mishel poston foton unike, vizaton flamurin në buzë

rumunja prekaz

Rumunja që këndoi “Mora fjalë”, viziton Prekazin

gani kader

“Hajde kap veshin e shko flej në gjumë se ke pirë shumë” – Kader Kicaj në një debat me Gani Gërminë

INFO

NA NDIQ