Rriten çmime e shërbimeve hotelierike në Maqedoni

INA
INA

06/03/2024

Çmimet e shërbimeve hotelierike në shkurt të këtij viti, krahasuar me shkurtin e vitit të kaluar, janë rritur për 6.3%, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Për periudhën janar – shkurt 2024, megjithatë, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, është shënuar rritje prej 6.3%, njofton Enti Shtetëror i Statistikave.

Në shkurt të këtij viti, krahasuar me janarin, shërbimet e hotelierike u rritën me 0.1%. Krahasuar sipas grupeve të shërbimeve, një rritje është shënuar në grupin Ushqime me 0,1%.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

banesa ndertim

Në muajin shkurt janë dhënë 387 leje ndërtimi në Maqedoni, 9.9% më shumë se vitin e kaluar

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Inflacioni është vënë nën kontroll

inovacione

FIZHT: 240 mijë euro në dispozicion përmes thirrjes së re publike “Kupona inovacioni për Ballkanin Perëndimor”

Banka-Boterore-600x360-1

Banka Botërore: Tirana e qytetet e mëdha pësuan rënie të gjelbërimit, ndër më të ulëtit në rajon

ministri-britanik londra britani

Inflacioni afatgjatë është një kërcënim më i madh për Britaninë e Madhe sesa për SHBA-në

varferi

Maqedonia e Veriut me rritjen më të ulët ekonomike në Ballkanin Perëndimor (FOTO)

euro

Sa do të rriten pagat në eurozonë?

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria shton buxhetin për mbrojtjen dhe rrit kapacitetin e armatimit

Banka-Boterore-600x360-1

Banka Botërore do të prezantojë raport për Ballkanin Perëndimor “Ringjallja e rritjes”

INFO

NA NDIQ