Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

Picture of INA
INA

24/06/2024

Komisioni Rregullator i Energjetikës i Republikës së Maqedonisë së Veriut (KRRE) solli vendimin, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës, mesatarisht 2,53 % në raport me vendimin e datës 20.06.2024.

Çmimi i shitjes me pakicë të EUROSUPER BS-95 rritet për 1,50 den/litër, derisa çmimet e shitjes me pakicë të EUROSUPER BS-98 dhe Vajit ekstra i lehtë për amvisëri (EL-1) rriten për 2,00 den/litër. Çmimi i shitjes me pakicë i EURODIZELIT (D-Е V), rritet për 2,50 den/litër. Çmimi i shitjes me pakicë i Мazutit М-1 SU rritet për 1,040 den/kg dhe tani është 46,720 den/kg.

Nga data 25.06.2024, ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

EUROSUPER BS – 95 do të shiten për 82,50 (denarë/litër)

EUROSUPER BS – 98 do të shiten për 85,00 (denarë/litër)

EURODIZEL BS (D-E V) do të shiten për 76,50 (denarë/litër)

Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) do të shiten për 75,00 (denarë/litër)

Mazut М-1 SU do të shiten për 46,720 (denarë/kilogram).

TË FUNDIT
48 minuta
Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni
2 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
3 orë
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?
5 orë
SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri
5 orë
Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë

ME TE LEXUARA

23 orë
A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?
48 minuta
Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni
22 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
20 orë
Është rihapur vendkalimi kufitar Bogorodicë-Evzoni me Greqinë
1 ditë
Çfarë bëri atentatori i Donald Trump 48 orë përpara se të qëllonte ish-Presidentin amerikan
18 orë
Turizmi në Shqipëri u rrit me 86%! Raporti i Komisionit Europian analizon shifrat
1 ditë
Drejtoi për 16 vjet Gjermaninë/ DW: Angela Merkel, figurë simbol për Evropën. Çfarë dihet sot në 70-vjetorin e saj
15 orë
Të shtëna me armë zjarri në Çair, jozyrtarisht ka edhe të plagosur
1 ditë
Paralajmëroi burgosjen e Vuçiqit nëse hyn në Kosovë pa leje, deklarohet Sveçla

LEXO MË SHUMË

arrest ushtar

Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

vlora hyseni

SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri

policia serbe vrasje serbi

Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë

janusz bugajski

Bugajski: Agjencia e Sigurisë në Mal të Zi e mbushur plot me agjentë rusë dhe serbë

policia kosoves

Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur

policia-haracine

Të shtëna me armë zjarri në Çair, jozyrtarisht ka edhe të plagosur

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Turizmi në Shqipëri u rrit me 86%! Raporti i Komisionit Europian analizon shifrat

INFO

NA NDIQ