Rritet bilanci, shkon në 146 numri i të prekurve në Shqipëri

0

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se total, numri i të prekurve ka shkuar në 146 persona.

Sipas te dhenave te fundit jane bere 111 testime nga te cilet jane konfirmuar 23 raste. Hartes se qyteteve te prekura i eshte shtuar sot edhe Kruja, nderkohe qe eshte zgjeruar perhapja ne Tirane. “Harta e të prekurve nga COVID-19 është shtrirë tashmë edhe në Krujë dhe zgjerohet në Tiranë, Korçë, Fier, Durrës, Lezhë”- njoftoi zv.ministrja Mira Rakacolli.