Rritet sërish çmim i naftës dhe benzinës

INA
INA

14 Gusht, 2023

Çmimi i benzinave dhe naftës do të shtrenjtohet për 1.5 denarë. Nga Komisioni Rregullator për Energjetikë njoftojnë se për 1.5 denarë do të rritet edhe çmimi i vajit ekstra të lehtë.

Çmimet sipas vendimit të fundit:

Nafta: 81.0 den/l
Benzina BS-95: 86.5 den/l
Benzina BS-98: 88.5 den/l
Vaji ekstra i lehtë: 80,5 den/l

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Muhamed Zekiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

ASH

Aleanca për Shqiptarët ka një pyetje për Mickovskin dhe opozitën

baste bastore

Pagoi tiketën as 1 euro, fitoi afër 30 mijë euro nga bastet (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Rrogat e arsimtarëve nga ky muaj rriten për 15%

fature-market

Në Turqi ushqimi më shtrenjtë për 74 %, Maqedoni 13 % dhe Shqipëri 8%

izet mexhiti ld levizja demokratike

LD: Qeveritarët rrisin rrogat e veta në mbi 2.000 euro, për qytetarët vetëm 2.000 denarë

gruevski

Lufta Mickoski-Gruevski temë në VMRO-DPMNE/Gruevski me postim, qortoi anëtarësinë

fature-market

OEMVP kundër masës për ngrirjen e çmimeve: “Kur dëmtohet sektori privat, dëmtohet standardi i qytetarëve”

Arben Taravari

Taravari: 20% do ta heqim nga Kushtetuta, jemi përgatitur për çdo opsion

INFO

NA NDIQ