Rritja e rrogës minimale 18 mijë denarë, paraqitet ish-kryeministri Zaev

Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2022

Ish-kryeministri Zoran Zaev ka dal me një postim lidhur me marrëveshjen për rritjen e pagës minimale në 18 mijë denarë.

“Kjo është dëshmi se Qeveria e re është e drejtë dhe e përgjegjshme, punon për interesat e qytetarëve, për interesat e punëtorëve. Tani së bashku, edhe punëtorët edhe punëdhënësit (sektorët privat dhe publik) duhet të angazhohen për rritjen e produktivitetit. Të gjithë duhet të punojmë më shumë nëse duam të ardhura më të larta dhe një standard më të lartë ekonomik.

Urime Qeverise dhe Kryeministrit. Ky është një vendim i rëndësishëm dhe i rëndësishëm.Punë e shkëlqyer.Ju lumtë”, ka shkruar Zaevi.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

rasti-Sopotit

Sopoti – 21 vjet, rast klasik i montuar, 12 banorë me 156 vite burg, 6 agjentët fajtorë kurrë nuk u përgjigjën!

universiteti-i-tetoves-UT

Sindikata e UT-së kërkon nënshkrimin e marrëveshjes kolektive

marko-bislimoski-780x470-1

Bislimovski: Temperaturat e larta ditore do të ndikojnë në faturat e ngrohjes

INFO

NA NDIQ