Rrjeti social X me funksione të reja, audio dhe video thirrje

INA
INA

27/10/2023

Rrjeti social X i njohur dikur si Twitter, ka filluar të vendosë funksionin që me gjasë deri më tani askush nuk e kishte kërkuar.

Fjala është për funksionin e audio dhe video thirrjeve, transmeton Telegrafi.

Ky lajm nuk është ndonjë befasi e madh pasi drejtoresha Linda Yaccarino, në gusht konfirmoi ardhjen e opsionit të video thirrjeve, e ky është një hap drejt revolucionit të X me qëllim që të jetë një “aplikacion për të gjithë”, siç dëshiron pronari Elon Musk.

Pas hapjes së X-it, disa përdorues i pret mesazhi “Audio and Video calls are herë!”, e disa përfshijnë edhe instruksionet për përdorimin e funksioneve të reja.

Opsionet mund të gjenden në sektorin “settings” për mesazhe të drejtpërdrejta (Direct Message), e funksionet e reja mund edhe të fiken për përdoruesit që nuk duan t’i kenë në dispozicion audio dhe video thirrjet.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

openAI

A është Gemini i Google “më i zgjuar” se ChatGPT i OpenAl?

mira murati

Çfarë lloj marrëveshjeje për inteligjencën artificiale arriti BE-ja

Internet-Safe-Day

6G po vjen në iPhone: Apple nuk heq dorë nga modemet e veta

apple-iphone-15-pro-3

iPhone 19 me një risi që telefonat Android e kanë pasur prej vitesh

messenger

Meta do të lansojë veçorinë ‘end-to-end encryption’ për bisedat në Messenger

wikipedia

Këto ishin temat më të kërkuara në Wikipedia këtë vit

whatsapp-main-600x360

WhatsApp së shpejti do të mundësojë ndarjen e imazheve dhe videove me kualitet origjinal

meta-logo-1

Meta anulon mundësinë për të biseduar me miqtë nga Facebook në Instagram

Bitcoin

Bitcoin vendos rekord të ri vjetor duke kapërcyer vlerën e 43 mijë dollarëve

INFO

NA NDIQ