Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit

Picture of INA
INA

13/06/2024

Falë X që tregonte se çfarë përdoruesit e saj pëlqenin në platformë, politikanët dhe personalitetet shpeshherë janë “zënë mat”.

Tani platforma ka vendosur ti bëjë pëlqimet private sipas shefit të kompanisë Elon Musk. Është një ndryshim i rëndësishëm ku njerëzit mund të pëlqejnë postime të ndryshme pa u bërë shënjestër.

Fillimisht ky funksionalitet ishte i disponueshëm vetëm për përdoruesit me pagesë në planin Premium. Përmes një cicërime të fundit, llogaria e inxhinierisë së X zbuloi se rrjeti social ka vendosur që brenda kësaj jave ti bëjë postimet private për të gjithë.

Përdoruesit nuk do të mund të shohin kur dikush tjetër pëlqen një postim të dikujt tjetër në platformë. Ata mund të shohin kush ka pëlqyer cicërimat e tyre së bashku me numrin e pëlqimeve dhe statistika të tjera të tyre.

Lançimi i këtij funksionaliteti në një farë mënyrë eliminon një arsye për të paguar për përdorimin e X. Plani Premium+ kushton 16 dollarë në muaj dhe eliminon ndër të tjera edhe reklamat. Sakaq plani më i lirë kushton 3 dollarë në muaj i cili nuk ka as edhe etiketën e verifikimit.

/PCWorld Albanian

TË FUNDIT
5 ditë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit
1 javë
“Nuk kanë turp!" Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë
1 javë
“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman
1 javë
Paralajmërojnë ekspertët: Rritja e temperaturave mund të ndikojë në Wi-Fi-në tuaj
1 javë
Whatsappi do t’ua mundësojë të flisni me njerëz në gjuhë të huaja

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

auto_donald-trump-oval-office1550229304

“Nuk kanë turp!” Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë

chat-gpt

“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman

wi-fi ruter

Paralajmërojnë ekspertët: Rritja e temperaturave mund të ndikojë në Wi-Fi-në tuaj

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Whatsappi do t’ua mundësojë të flisni me njerëz në gjuhë të huaja

tik tok

A do të ndalohet përfundimisht përdorimi i TikTok-ut në Kosovë?

meta-logo-1

Brazili kërkon nga Meta të pushojë së shfrytëzuari të dhënat e përdoruesve për të trajnuar modelet e tij gjeneruese të AI

Apple-1

Apple miraton Epic Game Store për BE-në

Apple-1

Komisioni Europian akuzon Apple se ka shkelur rregullat teknologjike të unionit

INFO

NA NDIQ