Rroga nga 52 mijë denarë për dy këshilltarë në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/01/2022

Ministrja për punë dhe politikë sociale, Jovanka Trençevska menjëherë pas marrjes së funksionit punëson dy këshilltarë në kabinetin e saj, me rrogë prej 52.000 denarëve, shkruan portali Plusinfo, transmeton gazeta LAJM.

Shpallja për punësimin e tyre është publikuar të premten dhe zgjat tre ditë pune.

Sipas shpalljes punësohen – këshilltar special për çështje që kanë të bëjnë me punë, siguri dhe shëndet gjatë punës dhe sigurimit pensional e invalidor, si dhe këshilltar special për çështje që kanë të bëjnë me politikat për mbrojtjen sociale të fëmijëve.

Nga Ministria për punë dhe politikë sociale konfirmojnë se informacionet për punësimin e këshilltarëve në kabinetin e ministres.

“Ministria për punë dhe politikë sociale për shkak të nevojës për plotësimin e vendeve të veçanta të punës, që kanë të bëjnë me kryerjen e detyrave të punës së këshilltarëve special në Kabinetin e ministres për punë dhe politikë sociale, të premten (21.01.2022) ka publikuar shpallje publike për punësimin e 2 (dy) këshilltarëve special të kohë të caktuar në kabinetin e ministres për punë dhe politikë sociale. Afati për dorëzimin e aplikimeve me dokumentet e nevojshme zgjat 3 (tre) ditë punë nga publikimi i shpalljes në shtypin ditor”, thonë nga Ministria për portalin.

TË FUNDIT
2 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
2 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
2 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
3 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
5 orë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike
8 orë
Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë
1 ditë
Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen
2 ditë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë
11 orë
Mickoski: Mjaft debatuam për çështje etnike, është koha të fokusohemi në ekonomi dhe zhvillim
1 ditë
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …
7 orë
Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin

LEXO MË SHUMË

IMG_3504

Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

IMG_3503

MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

Halim-Hyda

Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

Saranda Imeri

Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

IMG_3485

Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit

ilir veseli saraj

Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin

halil snopce

Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë

INFO

NA NDIQ