Rrogat e funksionarëve në Maqedoni do të rriten edhe për 400 euro

Picture of ina-online
ina-online

05/10/2023

Nga janari i vitit 2024, rrogat e të gjithë funksionarëve shtetëror në Maqedoninë e Veriut do të rriten me rritjen e pagës mesatare, e cila këtë vit është më e lartë në krahasim me vitin e kaluar, kështu që rritja do të jetë më e madhe.

Me rritjen e radhës, funksionarët do të marrin paga më të larta për 400 euro më shumë.

Vitin e ardhshëm, shefi i shtetit do të marrë rreth 190.000 denarë apo mbi 3 mijë euro, kryeministri Dimitar Kovaçevski 180.000 apo 3 mijë euro, ndërsa deputetët mbi 122.000 denarë mbi 2 mijë euro.(INA)

TË FUNDIT
2 orë
Maqedonia, sërish ndër të fundit për të ardhurat për frymë (TABELA)
3 orë
Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE
3 orë
Anketa: Çdo të dytës kompani i është kërkuar ryshfet nga 10-100 mijë euro
4 orë
Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut
5 orë
Arrihet marrëveshja: Von der Leyen, Costa dhe Kallas në krye të BE-së

ME TE LEXUARA

10 orë
Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja
10 orë
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024
9 orë
Kurti uron Mickoskin: T’i forcojmë marrëdhëniet bilaterale
6 orë
Çështja e sallave kirurgjike në seancë të qeverisë, Taravari emëron 9 drejtorët e rinj të klinikave në Shkup
1 ditë
Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit
5 orë
Arrihet marrëveshja: Von der Leyen, Costa dhe Kallas në krye të BE-së
15 orë
Fillon procedura parlamentare për plotësimin e Ligjit për Energjetikën për uljen e çmimit të energjisë elektrike nga 1 korriku
4 orë
Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut
15 orë
Maqedonia e Veriut renditet e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit

LEXO MË SHUMË

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

Maqedonia, sërish ndër të fundit për të ardhurat për frymë (TABELA)

Screenshot_20240625-214151~2

Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE

auto_korrupsion1511207587

Anketa: Çdo të dytës kompani i është kërkuar ryshfet nga 10-100 mijë euro

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

Von der Leyen, Costa dhe Kallas

Arrihet marrëveshja: Von der Leyen, Costa dhe Kallas në krye të BE-së

Çështja e sallave kirurgjike në seancë të qeverisë, Taravari emëron 9 drejtorët e rinj të klinikave në Shkup

albin kurti mickoski

Kurti uron Mickoskin: T’i forcojmë marrëdhëniet bilaterale

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

qehaja siljanovska

Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja

INFO

NA NDIQ