Rruga e tretë

INA
INA

17/02/2024

Bekim Qoku

Bashkë me liderët e partive opozitare, Afrim Gashi, Izet Mexhiti, Bilall Kasami dhe Arben Taravari, sot në këtë ditë të shënuar, kur shqiptarët anembanë festojnë Ditën e Pavarësisë së Kosovës, nënshkruam deklaratën e bashkëpunimit nën një emër përbashkues VLEN, me të cilin u drejtohemi qytetarëve të Maqedonisë së Veriut në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare që po vijnë.
Regjimi 22-vjeçar i BDI-së na ka ofruar vetëm dy opsione: të ikim ose të rrimë duke heshtur. Por ne kemi zgjedhur rrugën e tretë, të rrimë e të mos heshtim, të rrimë e të luftojmë, sepse ia vlen ta, mbrojmë dinjitetin tonë, të ardhmen e fëmijëve tanë, të angazhohemi për një ndryshim që tashmë ka nis.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

Ridvan Ismaili

Kush e ka besuar se…

Arben Fetai

Bujar Osmani po përgatit largimin e tij nga politika

zgjedhje-22333-800x445

Si kanë votuar shqiptarët në 10 vitet e fundit në Maqedoni? (ANALIZË)

ben blushi

Pse e sulmoi Irani Izraelin?

furkan arrestimi

Si u bë gazetari Furkan Saliu shënjestër e dezinformatave dhe propagandës në media?

arsim zekolli2

Debatet televizive zbuluan ndërlidhjen e nëntokave mes Maqedonisë shqiptare dhe Kosovës

lindja mesme iran irak izrael

Pse Irani sulmoi Izraelin – dhe pse janë armiq?

astrit gashi

Fronti Evropian duhet të zgjohet nga gjumi, betejën e ka me Hristijan Mickoskin, jo me Albin Kurtin

INFO

NA NDIQ