Rruga Prizren – Tetovë ju vynë vetëm ambëltorexhive dhe llaskucave!

ina-online
ina-online

12 Gusht, 2023

shkruan: Valon Syla

Kujna po ju vynë rruga Prizren – Tetovë… Ambëltorexhive apo Albin Kurtit dhe llaskucave të tij për me ç’nuk diçka. Sepse s’po kanë ku, se nuk ka ndonjë projekt kapital kjo Qeveri, me 2 këmbë të majta.

Nuk prodhohet kurgjo as anej, as knej që me pas nevojë për këtë rrugë. Njerëzit po dalin, disa edhe po ikin nga zori, nga budallaku, dhe jo vetëm nga skamja… investinet në rruge, veç ju ndihmojne me dalë ma shumë edhe me rritë importin ma shumë ne Kosovë, përveç disave mbështetës të VV’së, në Tetovë e Prizren që kohëve të fundit po fascinohen me shitore alla hallall food, kishe na tjerët shitoret i kemi haram.

E mas shumti po me keshet që rruga Shkup – Prishtinë… spo ka çka qon atje nga Kosova, përveç rrenave të Albin Kurtit si këto kopallat e tubimeve në Pollog. Për ata po ju vynë edhe një rruge e re për do pare dhe për do rrena tjera, por jo në Shkup, por tash më në periferi, në Tetovë.

Nginu Albin. Nginu Vetëvendosje.

*postim në facebook

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arsim zekolli2

Albini nuk është çështje etnike, por etike

FB_IMG_1695298454361

Një prelud për paqen…

MUHAMERI

Kush do të votoj në zgjedhjet e ardhshme?

naser-pajaziti

Tangoja e fshehtë LSDM-VMRO, pazaret për Gruevskin, Mijallkovin dhe pjesën tjetër të bandës!

SHKELZEN HALIMI

Dy lloje të injorantëve

SHKELZEN HALIMI

Kulturë me daullexhinj, zurlaxhinj dhe shakaxhinj

arsim zekolli2

Servilitetin ndaj Grubit e Zeçeviqit, nuk mbulohet me hiper-kombëtarizëm teatral

nexhat

Komuna si qelizë themelore e zhvillimit ekonomik, në indin shtetëror

Refik-HASANI

Reciprociteti,do të duhej të vlen edhe në mes të Kosovës dhe Serbisë

INFO

NA NDIQ